Jak zaprojektować nadruki reklamowe na kubkach?

Jak zaprojektować nadruki reklamowe na kubkach?

Co znajdziesz w tym artykule

  Kubki reklamowe są passe? Ależ skąd! To nadal jeden z najpopularniejszych gadżetów promocyjnych. Nasi klienci potwierdzają to swoimi zakupami. I tak, Twoi odbiorcy pewnie mają już swój ulubiony kubek reklamowy. Warto jednak zmienić ich preferencje i wkraść się w rytuał parzenia porannej kawy czy wypijania popołudniowej herbaty. Czas na kubek Twojej marki. Tylko jak zaprojektować na nim nadruk? Podpowiadamy!

  Wybierz odpowiedni kubek

  Kubki reklamowe to temat rzeka. Naprawdę. Jest ich mnóstwo, w różnych cenach, z różnych materiałów. Do tego dochodzą jeszcze filiżanki i oczywiście kubki termiczne. Uff, sporo tego, prawda? A wyboru nikt za Ciebie nie dokona! Dlatego zanim zaczniesz planować kampanię, zanim zaczniesz rozdawać kubki, zastanów się nad tym, czego oczekujesz.

  • Czy chcesz taniego rozwiązania?
  • Czy idziesz w klasykę, jak kubki ceramiczne, czy może w kubki termiczne lub filiżanki, a nawet szklanki?
  • Czy planujesz umieścić na powierzchni tylko logo, a może hasło reklamowe bądź większą grafikę? Od tego zależne będzie zdecydowanie się na miejsce umieszczenia nadruku.
  • Jak ma wyglądać nadruk? Oczekujesz całej palety barw, czy jednego bądź dwóch kolorów? Weź pod uwagę również to, że nadruki reklamowe na kubkach muszą być zgodne z paletą barw marki.
  • Czy to gadżet związany z konkretną akcją marketingową, świętami, a może po prostu jeden z wielu produktów reklamowych w Twoim portfolio?

  Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc Ci w znalezieniu idealnego kubka. A to z kolei jest niezbędne do zaprojektowania nadruku reklamowego.

  Zadbaj o czytelność projektu

  Nadruki reklamowe na kubkach muszą nie tylko przyciągać wzrok, zwracać uwagę odbiorcy. Muszą być również czytelne. Zarówno logo jak i hasło reklamowe czy też inna grafika, którą chcesz umieścić, muszą tworzyć harmonijną całość. Zwróć szczególną uwagę na font, gdyż napis musi być możliwy do przeczytania w sposób automatyczny, bez zastanawiania się. Wszelkie fonty ozdobne czy kaligraficzne są więc mocno dyskusyjne. Jeśli masz już opracowany brand book, czyli tak zwaną księgę marki, wiesz doskonale, jakich fontów i kolorów używać. To znacząco ułatwi Ci projektowanie nadruku reklamowego na kubkach.

  Zdecyduj się na metodę znakowania

  Najczęstszą metodą znakowania kubków jest sublimacja. To proces, który zapewnia fotograficzną jakość nadruku i możliwość drukowania „full color”, a także przejść tonalnych. Metoda jest trwała, więc nie musisz martwić się, że kubek szybko przestanie się dobrze prezentować. Metoda wymaga przygotowania pliku w wysokiej rozdzielczości. Możesz zdecydować się również na transfer ceramiczny, który jest bardzo odporną metodą znakowania. Umożliwia mycie kubków w zmywarce, co jest niewątpliwie ogromną zaletą. Pamiętaj jednak, że transfer ceramiczny jest droższą metodą od sublimacji. Dodatkowo projekt musisz przygotować w postaci plików wektorowych. Jeśli wybierasz kubek termiczny, metalowy, najlepszą opcją z pewnością będzie grawer laserowy.

  Kontroluj projekt

  Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane nadruki reklamowe na kubkach są zrobione poprawnie, zgodnie z brand bookiem i Twoimi oczekiwaniami, kontroluj cały proces i nie daj się niczym zaskoczyć. Wspólnie z teamem kreatywnym ustalcie, co powinno znaleźć się na kubku – czy decydujecie się na opcję minimalistyczną czy chcecie pokazać na gadżecie jak najwięcej. Sprawdźcie obie wersje i wtedy oceńcie, najlepiej przez większą grupę pracowników, która z nich jest lepsza. Jakie są jej plusy i minusy? Czy całość jest dobrze widoczna i czytelna? Sprawdźcie nadruk również pod kątem ewentualnych błędów, literówek, niewyraźnych elementów czy nawet źle komponujących się kolorów. Może konieczne będzie zmienienie barw wybranych kubków, a może metody znakowania. Dobrą praktyką jest pokazanie projektu osobie z zewnątrz, która często wyłapuje niewidoczne dla pracowników błędy. Jeśli nie widzicie żadnych błędów, a projekt prezentuje się dobrze na wizualizacji, czas zabrać się do finalizowania zamówienia!

  Wiesz już, w jaki sposób zaprojektować nadruki reklamowe na kubkach? W takim razie czas udać się na zakupy. Nasze kubki już na Ciebie czekają.

  Opengift.pl
  Opengift.pl

  Powiązane artykuły
  27 grudzień 2023
  Odzież z elementami odblaskowymi pomaga kierowcom dostrzec pieszego nawet w warunkach ograniczonej widoczności. Sprawdza się znakomicie podczas wieczornych przechadzek przy drodze oraz w czasie jazdy rowerem wieczorną porą. Zobacz, jak poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć widoczność na drodze podczas przemieszczania się po niej po zmroku. Przy okazji przekonasz się, że można połączyć to ze skuteczną reklamą Twojej firmy.
  23 grudzień 2023
  Opakowania na napoje to jeden z ulubionych rodzajów akcesoriów reklamowych w każdej branży. Aby spełniały swoją funkcję, muszą charakteryzować się dobrymi parametrami. Szukasz kubka termicznego, który sprosta Twoim oczekiwaniom? Postaw na jakość! Poniżej prezentujemy wyniki naszego wielkiego testu kubków termicznych. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas składania zamówienia!
  21 listopad 2023
  W dzisiejszych czasach, gdy reklama otacza nas z każdej strony, firma musi wykazać się nie tylko doskonałymi produktami, ale także niebanalnymi pomysłami na przyciągnięcie uwagi klientów. Wśród licznych strategii marketingowych jedna z nich wyróżnia się szczególnie – lokowanie produktu za pomocą gadżetów reklamowych. Choć gadżety są wpisane w wiele strategii marketingowych, odpowiednie ich wykorzystanie jest tutaj kluczowe. To nie tylko skuteczna metoda, ale także emocjonujące doświadczenie zarówno dla firm, jak i jej klientów.
  Ostatnio dodane artykuły
  14 luty 2024
  Gadżety reklamowe są pomostem łączącym firmy z obecnymi i potencjalnymi klientami. Jeśli chcesz wyróżnić się na rynku i przyciągnąć jak największą grupę odbiorców, musisz wiedzieć, co obecnie jest w trendach. Popularne, zwykłe smycze czy breloki niskiej jakości to nie najlepszy pomysł na reklamowanie swojej marki. Sięgnij po nowoczesne rozwiązania, które trafią w gusta i potrzeby współczesnych, świadomych konsumentów, dla których ekologia, funkcjonalność i jakość są najważniejsze. Zobacz, jakie gadżety reklamowe w 2024 r. będą prawdziwym hitem!
  02 luty 2024
  Ekologia to bardzo ważny, a zarazem modny temat, który obecnie pojawia się w każdej branży. Świadomość i odpowiedzialność społeczna wzrasta. Nic dziwnego, że nowoczesne strategie marketingowe bazują właśnie na produktach neutralnych dla środowiska naturalnego. Dowiedz się, które ekologiczne gadżety do domu sprawdzą się w kampaniach reklamowych!
  10 styczeń 2024
  Szukasz idealnego upominku dla odbiorcy w wieku kilkunastu lat? Warto postawić na akcesoria zachęcające do ciekawych aktywności oraz do zdobywania nowych informacji. Zapewni to potrzebę eksploracji i doświadczania. Które gadżety pomagają podnosić kompetencje i inspirują do kreatywnego rozwiązywania zadań? Sprawdź, jakie produkty firmowe mają największą szansę na to, by zaciekawić nastolatka!
  OpenGift.pl w liczbach
  53941 Klientów
  145849 Zamówień
  129 Pracowników
  18 Lat na rynku