Cofnij
Gadżety Gadżety
Menu
Eko
Eko
Dom
Dom
Biuro
Biuro
Premium
Premium
Gry i zabawki
Gry i zabawki
Odzież i akcesoria
Odzież i akcesoria
Sport i wypoczynek
Sport i wypoczynek
Targi i eventy
Targi i eventy
Elektronika
Elektronika
Torby i plecaki
Torby i plecaki
Upominki firmowe
Upominki firmowe
Cofnij
Gry i zabawki Gry i zabawki
Menu
Gadżety dla dzieci Gadżety dla dzieci Gadżety dla dzieci
Rozwiń
Cofnij
Sport i wypoczynek Sport i wypoczynek
Menu
Gadżety na wakacje Gadżety na wakacje Gadżety na wakacje
Rozwiń
Gadżety sportowe Gadżety sportowe Gadżety sportowe
Rozwiń
Cofnij
Elektronika Elektronika
Menu
Gadżety elektroniczne Gadżety elektroniczne Gadżety elektroniczne
Rozwiń
Gadżety do telefonu Gadżety do telefonu Gadżety do telefonu
Rozwiń
Nowa technologia Nowa technologia Nowa technologia
Rozwiń
Cofnij
Upominki firmowe Upominki firmowe
Menu
Gadżety na prezent Gadżety na prezent Gadżety na prezent
Rozwiń
Gadżety świąteczne Gadżety świąteczne Gadżety świąteczne
Rozwiń
Cofnij
WOW WOW
Menu
Cofnij
Zaprojektuj gadżet Zaprojektuj gadżet
Menu
Skuteczność gadżetów reklamowych w promocji marki

Skuteczność gadżetów reklamowych w promocji marki

Co znajdziesz w tym artykule

  Reklama jest nieodłącznym elementem życia firmy – niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Bez marketingu, odpowiednich działań mających na celu wypromowanie marki, prawdopodobnie nikt Cię nie zauważy.

  Oczywiście marketing to szerokie pojęcie, w którym znajdziesz zagadnienia dotyczące reklamy pośredniej i bezpośredniej, internetowej i zewnętrznej. A co z gadżetami reklamowymi? W jaki sposób one mogą pomóc Ci w reklamowaniu usług i sprawieniu, by Twoja marka zaistniała na mapie?

  W jaki sposób gadżety reklamowe mogą pomóc Twojej marce?

  Mogłoby się wydawać, że gadżety reklamowe powoli odchodzą do lamusa, wyparte przez działania reklamowe w mediach społecznościowych czy e-mail marketingu. Bo kto potrzebuje produktów z logo marki? A jednak działy marketingu nadal chętnie zajmują się powiększaniem portfolio produktów reklamowych, by dobierać je odpowiednio do klientów, partnerów biznesowych czy pracowników.

  Jaką rolę spełniają te drobne gadżety? Przede wszystkim mają one za zadanie zbudować pozytywny wizerunek marki – obdarowany klient, kontrahent czy partner biznesowy po prostu cieplej myśli o firmie, z którą nawiązuje współpracę. To podstawy psychologii, na których bazuje marketing gadżetów reklamowych. Dzieje się tak z różnych względów, jednak największe znaczenie ma tu indywidualny charakter gadżetów z logo.

  Klient, który otrzymuje produkt dopasowany do jego potrzeb i zainteresowań, czuje się tak, jakby marka rzeczywiście go znała. Nie jest tylko jednym z setek tysięcy maleńkich trybików. Jest ważny, zauważony, doceniony. A to sprawia, że bardzo szybko zapamięta taką markę i dużo chętniej wejdzie z nią w interakcję kolejny raz.

  Codzienne obcowanie z marką

  Jednym z niezwykle istotnych elementów budowania świadomości i wizerunku marki na rynku, jest oswajanie klienta z logo, ale również wizją i misją firmy. W tym celu nie wystarczy oczywiście zarzucić klientów gadżetami reklamowymi – konieczna jest szerzej zakrojona akcja marketingowa.

  Ale jednak produkty z logo, o ile zostaną wybrane mądrze, mogą bardzo w tym pomóc. Jak? Na początek musisz zdać sobie sprawę z tego, że gadżety reklamowe są nie tylko drobnym upominkiem, czymś, co przyjemnie dostać, by chwilę później wrzucić do pojemnika z nieużywanymi szpargałami.

  To darmowy produkt, który może przydać się w domu bądź poza nim – jego praktyczność i możliwość jak najczęstszego stosowania jest tutaj kluczowa. Dlatego w OpenGift przykładamy ogromną wagę do tego, by gadżety reklamowe były jak najlepiej posegregowane. To znacznie ułatwia wybór odpowiedniego produktu dla Twojej branży.

  Gdy wybierzesz już praktyczne gadżety reklamowe, możesz liczyć na to, że klient będzie z niego korzystać. To oznacza codzienne obcowanie z marką – zapoznawanie się z nią, zapamiętanie jej nazwy, logo, a z czasem także oferty czy wizji firmy. Lepsze poznanie marki to łatwiejsza do podjęcia decyzja zakupowa. Proste, prawda?

  4 korzyści płynących z korzystania z gadżetów reklamowych

  Co jeszcze może zdziałać zwykły gadżet reklamowy? Oprócz budowania pozytywnego wizerunku firmy, potrafi on zrobić naprawdę wiele. O ile oczywiście zostanie wybrany z myślą o kliencie i celu, jaki ma zostać spełniony. To cztery korzyści, które akurat wpadły nam do głowy. Ale możesz mieć pewność, że jest ich znacznie więcej.

  Nawiązujesz rozmowę i skracasz dystans – jak najlepiej rozpocząć rozmowę z osobą, która może, choć wcale nie musi zostać klientem Twojej firmy? Pomyśl o niej, o jej potrzebach, zaproponuj dobrą ofertę i oczywiście…podaruj gadżety reklamowe, które zawsze sprawiają, że Twoje działanie postrzegane jest jako bardziej przyjazne. Jesteście już przecież na przyjacielskiej stopie, skróciliście dystans między sobą. Upominek jest doskonałym pretekstem do podjęcia rozmowy czy wymienienia się wizytówkami.

  Szybko zapadasz w pamięć – na przykład na targach czy konferencji. Z łatwością możesz również połączyć ten punkt z poprzednim, bo przecież gdy ktoś podchodzi do stoiska Twojej marki, upominek potrafi skrócić dystans, ale też stworzyć wstępny wizerunek marki. Promujesz się nienachalnie, a jednak firma zostaje zapamiętana. Chociażby dzięki temu produktowi z logo, który znajduje się w paczuszce prezentowej dla odwiedzających stanowisko marki na targach.

  Klient ma lepsze samopoczucie – a przecież dbanie o nie również należy do Twoich obowiązków. Oprócz budowania pozytywnego wizerunku marki, musisz przecież także budować relacje. A te najlepiej stawiać na silnych podwalinach. Gadżety reklamowe mogą Ci to ułatwić. W jaki sposób? Wspominaliśmy już, że upominek zawsze jest miłym gestem skierowanym w stronę klienta. Jest również sposobem na to, by poczuł się on wyjątkowy, docenione. A co za tym idzie – by odczuwał konkretne, jak najbardziej pozytywne, skojarzenia względem firmy. To sytuacja win-win. Tutaj nie ma przegranych.

  Promocja pośrednia, czyli klient staje się Twoim ambasadorem – owszem, dzisiaj świadomie wybieramy ambasadorów marki wśród influencerów i celebrytów, którzy naprawdę wiele mogą zdziałać w świecie mediów społecznościowych. Ale jeśli zapomnisz o nich na chwilę, przekonasz się, że Twój klient może być nie gorszym nośnikiem reklamy. Jeśli ubierze bądź skorzysta z produktu z logo marki, bardzo łatwo będzie można to zauważyć. A jego rodzina czy znajomi, którzy z pewnością nieraz spytają o znaczenie logo na produkcie, będą mieli większą świadomość marki. O, tak po prostu.

  Twoja marka musi wiedzieć, jak się wypromować

  Promocja marki to długi, żmudny i naprawdę złożony proces. Jeśli jednak masz strategię, plan działania, wiele dobrego już zostało zrobione. Teraz musisz zająć się jeszcze odpowiednimi gadżetami. Odpowiednimi, czyli jakimi? Promocja marki za pomocą produktów reklamowych może być tania i skuteczna. Może być też trochę droższa i skuteczna. Więc co zrobić?

  Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Jeśli dopiero planujesz pokazać swoją markę, postaw na zbudowanie podstawowego portfolio gadżetów – kubki, pendrive’y, długopisy czy notatniki, to dobre produkty, w które warto celować. Możesz dołączać je do większych zamówień czy też uwzględnić w konkursach.

  Jeśli jednak chcesz trafić do konkretnej grupy, trochę bardziej wybrednej, musisz wiedzieć, jak skłonić ją do zainteresowania się marką, stworzenia relacji. Personalizowane gadżety reklamowe mogą okazać się więc bardzo pomocne. Zawsze jednak stawiaj na jakość. Z tym akurat nie będzie problemu – w OpenGift znajdziesz mnóstwo gadżetów, które pomogą Ci zjednać sobie niejednego klienta czy partnera biznesowego.

  Powiązane artykuły
  30 marzec 2024
  Dzisiejszy świat jest przesycony treściami marketingowymi. Na ulicy, w radio, w sieci, w gazetach – z każdej strony wołają do nas kolorowe i chwytliwe reklamy. Współczesny konsument wykazuje selektywną uwagę – zwraca się wyłącznie ku tym przekazom, które trafiają w jego przekonania i potrzeby. Podobnie jest z gadżetami reklamowymi. Aby zadowolić klienta i zatrzymać go na dłużej, najlepiej sięgnąć po indywidualizowane upominki.
  27 marzec 2024
  Gadżety reklamowe najczęściej kojarzą Ci się pewnie z promocją marki na konferencjach czy targach, może z prezentami świątecznymi czy też upominkami z innych okazji dla klientów. A co z pracownikami? O tak, także tutaj wiele możesz ugrać za pomocą prostych gadżetów, które z pewnością sprawdzą się też w innych dziedzinach życia firmy. Zaraz zresztą powiemy Ci, jak łatwo zadbać o atmosferę w firmie za pomocą produktów reklamowych.
  20 marzec 2024
  W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się wszelkiego rodzaju akcesoria reklamowe. Zdecydowana większość firm stawia na produkty marketingowe z grafiką lub logo, które można podarować zarówno obecnym klientom, jak i tym nowym oraz potencjalnym. Nie da się ukryć, że każdy lubi dostawać prezenty, a marka, która wręcza firmowe upominki zdecydowanie zyskuje w oczach klienta, a także ma większe szanse dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Obok popularnych produktów reklamowych, takich jak kubki, smycze, breloczki, czapki, pendrive'y czy koszulki, możemy znaleźć także te nieco droższe i bardziej eleganckie.
  Ostatnio dodane artykuły
  19 kwiecień 2024
  Rynek gadżetów reklamowych ewoluuje nieustannie, dostosowując się do zmieniających się trendów i potrzeb konsumentów. W 2024 roku, obserwujemy wyraźne skierowanie uwagi producentów oraz marketerów na produkty, które łączą w sobie innowacyjność, ekologię i personalizację. W niniejszym artykule prezentujemy przewodnik po najbardziej obiecujących gadżetach reklamowych, które zdominują rynek w nadchodzącym roku.
  19 kwiecień 2024
  W dzisiejszych czasach rynkowa konkurencja wymusza na firmach stosowanie coraz to nowszych i bardziej kreatywnych metod promocji. Nietypowe i oryginalne gadżety reklamowe stają się kluczowym elementem strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, pozwalając im wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować trwałą relację z klientami.
  16 kwiecień 2024
  W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, zrównoważone zarządzanie przestrzenią biurową staje się nie tylko modnym trendem, ale przede wszystkim świadomym wyborem wielu firm. Decyzja o włączeniu ekologicznych gadżetów biurowych do codziennego użytku wpisuje się w globalne dążenie do ochrony naszej planety przed dalszym degradowaniem. Sklep Opengift.pl oferuje szeroki asortyment produktów, które mogą pomóc w transformacji każdego miejsca pracy w przyjazne dla środowiska biuro.
  OpenGift.pl w liczbach
  53941 Klientów
  145849 Zamówień
  129 Pracowników
  18 Lat na rynku