Inwestycja w gadżety reklamowe - pomysł, jak zareklamować swoje usługi

Inwestycja w gadżety reklamowe - pomysł, jak zareklamować swoje usługi

Co znajdziesz w tym artykule

  Aby wypromować swoją firmę potrzeba czegoś więcej, niż dobrzy pracownicy i świetny produkt lub usługa. Trzeba również mieć pomysł. A z tym bywa różnie. Niektóre marki mogą pochwalić się genialnymi pomysłami reklamowymi i słabą egzekucją, inne wręcz odwrotnie.

  Znalezienie złotego środka jest trudne, choć nie niemożliwe. Gdzie w tym wszystkim miejsce na gadżety reklamowe? Wiadomo, w samym centrum, czyli tam, gdzie pomysły na promocję nabierają konkretnych kształtów. Jak zareklamować swoje usługi za pomocą produktów reklamowych? Po które z nich sięgnąć, by mieć pewność, że osiągniesz swój cel?

  Kampania czy gadżety reklamowe?

  Na początku wyjaśnijmy sobie pewną kwestię. Nie twierdzimy, że gadżety reklamowe to jedyny dobry sposób na reklamowanie swojej marki. Istnieje ich naprawdę wiele, a najlepszy sposób na zaistnienie i zapisanie się w pamięci klientów to nadal korzystanie z różnych środków przekazu.

  Jeśli więc, na przykład ze względu na budżet, zastanawiasz się, co będzie najlepsze dla Twojej firmy, musisz zastanowić się przede wszystkim nad tym, do jakiej grupy docelowej kierujesz swoje działania. Jaki efekt chcesz osiągnąć. Prawdą jest, że gadżety reklamowe nie mają tak dużego zasięgu, jak na przykład kampanie w social mediach. Ich zalety znajdują się gdzieś indziej.

  Gadżety są personalne, skutecznie budują wizerunek i pozwalają łatwo zjednać sobie klientów, ale również kontrahentów czy własnych pracowników. Jeśli więc chcesz i zasięgów, i doskonałych efektów wizerunkowych, nie wybieraj pomiędzy jednym i drugim. Sprawdzaj różne metody i reklamuj się na wielu frontach.

  Jak zareklamować swoje usługi za pomocą gadżetów?

  Nie będziemy udawać, że znamy się na wszystkich gałęziach reklamy. Nie, specjalność trzeba mieć jedną. U nas są to gadżety reklamowe. Na nich zjedliśmy zęby i doskonale wiemy, że działają – widzimy to po swoich klientach, którzy wracają do nas zadowoleni z efektów. Będziemy więc mówić o tym, jak zareklamować swoje usługi za pomocą produktów z logo Twojej marki. A metod na to jest naprawdę sporo. Oto kilka pomysłów, które możesz wprowadzić w życie.

  Kubki reklamowe – hit czy kit?

  O kubkach reklamowych powiedziane zostało już chyba wszystko. To produkty reklamowe, które w swoim portfolio ma większość firm. Nie bez powodu. One po prostu działają! Nawet jeśli niektórzy twierdzą, że czas kubków z logo już się skończył, my wiemy, że jest inaczej. Nadal jest to hit. Jak zareklamować swoje usługi za ich pomocą? Przede wszystkim oryginalnie.

  Zapomnij o zwykłym kubku z logo, jeśli naprawdę chcesz zwrócić uwagę na swoją firmę. Takie produkty możesz mieć u siebie w biurze, dla pracowników i gości, by zwiększać świadomość samej marki. Jeśli jednak zależy Ci na reklamowaniu usług, musisz skupić się właśnie na nich. Przykład?

  Powiedzmy, że prowadzisz gabinet stomatologiczny. Zwykły kubek, podarowany klientom na przykład w okresie świątecznym, z prostym komunikatem „Czas na przegląd” i zwracającą uwagę grafiką, będzie jasno komunikować, że rzeczywiście nadszedł już moment, by znowu odwiedzić Twój gabinet. A to przecież tylko jeden z przykładów.

  Dlaczego siła kubków jest tak wielka? Bo towarzyszą Twoim klientom każdego dnia – podczas śniadania, przerwy w pracy czy wieczornego odpoczynku. To idealny czas na kontakt z marką. Oczywiście z Twoją marką!

  Gadżety tematyczne – coś dobrego dla każdej branży

  Jak zareklamować swoje usługi wśród klientów oraz potencjalnych klientów? Miejsc na tego typu akcje jest wiele. To mogą być targi branżowe lub konferencja, ale przecież także spotkanie bezpośrednie z klientem czy nawet wysyłka zamówienia. Pytanie brzmi jednak nie tylko gdzie się reklamować, ale przede wszystkim jak. A właściwie – za pomocą jakich gadżetów.

  I tu, na białym koniu, niczym rycerze w lśniącej zbroi, wjeżdżają gadżety tematyczne. Takie w sam raz dopasowane do Twojej branży. Przyglądając się katalogowi OpenGift możesz zobaczyć, że tego typu gadżetów jest naprawdę sporo. Coś dla branży medycznej, turystycznej, budowlanej, technologicznej czy kosmetycznej oraz wielu innych. Dlaczego tak ważne jest, by wybierać produkty reklamowe dopasowane do Twojej branży? Masz wtedy pewność, że gadżet jest:

  • przydatny,
  • spersonalizowany
  • i łatwo kojarzy się z marką.

  To sprawia, że klient lub potencjalny klient prawdopodobnie będzie z niego korzystać. Zwiększa to szansę na to, iż zapamięta markę, ale również będzie pokazywać logo podczas używania gadżetu. Dodatkowo prezent zadziała psychologicznie, gdyż będzie na tyle spersonalizowany, iż pozwoli klientowi czuć się wyjątkowo. Tak, to sytuacja win-win.

  Nowa usługa, nowy gadżet

  Jak przekazać klientom informację o tym, że wprowadzasz dla nich nową usługę lub produkty, z których mogą chcieć skorzystać? Szeroko zakrojona kampania powinna uwzględniać zarówno reklamę w mediach, z których korzystają potencjalni klienci, jak i bezpośrednie dotarcie do tych osób, które już w jakimś stopniu znają markę. My wyznajemy zasadę, że nowa usługa w firmie, to świetna okazja, by dodać do portfolio nowy gadżet.

  To może być coś prostego, z całą pewnością praktycznego. Coś, z czego klient będzie korzystać, jednocześnie oswajając się z możliwością skorzystania z Twojej nowej usługi. Prowadzisz e-commerce lub sklep stacjonarny z płynnym CBD? Gdy wprowadzasz do oferty susz, możesz zareklamować to… zapalniczkami z odpowiednim napisem.

  Masz salon kosmetyczny i decydujesz się na to, by wreszcie rozszerzyć portfolio usług? Podaruj klientkom przydatną przezroczystą kosmetyczkę, na której umieścisz nie tylko swoje logo, ale również nowe usługi, które masz dla nich przygotowane. Wszystko oczywiście w interesującej formie graficznej, którą możesz dopracować z naszymi specjalistami od nadruków. To tylko dwa z wielu pomysłów na reklamę za pomocą gadżetów reklamowych.

  Jak zareklamować swoje usługi, korzystając z gadżetów? Na to istnieje całe mnóstwo sposobów. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozbudowywać portfolio produktów reklamowych i inwestować w tworzenie wizerunku swojej marki. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, zawsze możesz zwrócić się do nas po pomoc. Nasi doradcy wiele już widzieli i chętnie podpowiedzą, co będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

  Powiązane artykuły
  14 listopad 2023
  Chociaż gadżety reklamowe kojarzą się głównie z kubkami z nadrukiem, długopisami czy bawełnianymi torbami, w tej branży tkwi dużo, dużo więcej. Najlepszym na to dowodem są gadżety premium, które zwykle prezentuje się podczas wyjątkowych okazji, takich jak święta czy przejście na emeryturę zasłużonego pracownika. Jednak najczęściej jest to prezent dla klienta biznesowego. Kogoś, kto musi czuć, że o nim pamiętasz. Że traktujesz go poważnie i widzisz rozwój waszej współpracy. Zwykle są to prezenty świąteczne, które skłaniają do podsumowania roku i spojrzenia w przyszłość. Taki prezent dla klienta biznesowego nie może być prozaiczny. Musi zrobić efekt WOW! Chcesz poznać nasze pomysły?
  09 listopad 2023
  Nie od dziś wiadomo, że reklama jest niezwykle istotna w biznesie. Pozwala nam lepiej zareklamować nasze produkty i usługi, a także dotrzeć do sporej ilości odbiorców. Dzięki reklamie społeczeństwo może się dowiedzieć o tym, co oferujemy, a skuteczna reklama może przynieść szereg korzyści w postaci pozyskania nowych klientów. Warto pamiętać jednak o tym, że w dzisiejszych czasach reklama, jaką dotychczas znaliśmy, czyli na przykład ulotki reklamowe, reklamy na billboardach czy plakaty, to nie jedyne sposoby na udane kampanie szerzące świadomość o naszej marce.
  12 październik 2023
  Sezonowe prezenty dla klientów to nie tylko gest uprzejmości, to strategia budowania trwałych relacji biznesowych. Wykorzystanie okazji, jakie niosą za sobą różne pory roku, pozwala firmom tworzyć więzi, które przyniosą korzyści nie tylko biznesowe, ale także emocjonalne. Kluczem do sukcesu jest autentyczność, zaangażowanie i dbałość o to, aby prezenty były spersonalizowane oraz dopasowane do charakterystyki firmy i klientów. Sezonowe prezenty to magia, która sprawia, że klienci czują się wyjątkowo i chcą pozostać z nami na dłużej.
  Ostatnio dodane artykuły
  28 listopad 2023
  Reklama jest nieodłączną częścią biznesu. Pozwala na dotarcie do wielu odbiorców, poinformowanie ich o naszych produktach lub usługach, a także na nawiązanie bliższej więzi z potencjalnym klientem. W tej ostatniej kwestii szczególnie pomocne może być wręczanie różnych upominków firmowych lub gadżetów z nadrukiem. W dzisiejszych czasach reklama nie kojarzy nam się już tylko z hasłami na billboardach czy papierowymi ulotkami. Coraz częściej marki stawiają na tworzenie własnych akcesoriów reklamowych, na których znajduje się logo ich firmy, grafika, a nawet różne hasła.
  24 listopad 2023
  Gadżety reklamowe nie muszą kosztować kroci, by rzeczywiście spełniły swoją funkcję. Powinny być jednak użyteczne, estetyczne i oczywiście obrandowane logo Twojej marki. Czy dasz radę uzyskać to wszystko za 20 złotych. Jak najbardziej! Mamy dla Ciebie gadżety do 20 zł, które przypadną do gustu i Tobie, i Twoim klientom.
  23 listopad 2023
  Kubki reklamowe są passe? Ależ skąd! To nadal jeden z najpopularniejszych gadżetów promocyjnych. Nasi klienci potwierdzają to swoimi zakupami. I tak, Twoi odbiorcy pewnie mają już swój ulubiony kubek reklamowy. Warto jednak zmienić ich preferencje i wkraść się w rytuał parzenia porannej kawy czy wypijania popołudniowej herbaty. Czas na kubek Twojej marki. Tylko jak zaprojektować na nim nadruk? Podpowiadamy!
  OpenGift.pl w liczbach
  53941 Klientów
  145849 Zamówień
  129 Pracowników
  17 Lat na rynku