Cofnij
Gadżety Gadżety
Menu
Eko
Eko
Dom
Dom
Biuro
Biuro
Premium
Premium
Gry i zabawki
Gry i zabawki
Odzież i akcesoria
Odzież i akcesoria
Sport i wypoczynek
Sport i wypoczynek
Targi i eventy
Targi i eventy
Elektronika
Elektronika
Torby i plecaki
Torby i plecaki
Upominki firmowe
Upominki firmowe
Cofnij
Gry i zabawki Gry i zabawki
Menu
Gadżety dla dzieci Gadżety dla dzieci Gadżety dla dzieci
Rozwiń
Cofnij
Sport i wypoczynek Sport i wypoczynek
Menu
Gadżety na wakacje Gadżety na wakacje Gadżety na wakacje
Rozwiń
Gadżety sportowe Gadżety sportowe Gadżety sportowe
Rozwiń
Cofnij
Elektronika Elektronika
Menu
Gadżety elektroniczne Gadżety elektroniczne Gadżety elektroniczne
Rozwiń
Gadżety do telefonu Gadżety do telefonu Gadżety do telefonu
Rozwiń
Nowa technologia Nowa technologia Nowa technologia
Rozwiń
Cofnij
Upominki firmowe Upominki firmowe
Menu
Gadżety na prezent Gadżety na prezent Gadżety na prezent
Rozwiń
Gadżety świąteczne Gadżety świąteczne Gadżety świąteczne
Rozwiń
Cofnij
WOW WOW
Menu
Cofnij
Zaprojektuj gadżet Zaprojektuj gadżet
Menu
Jak wybrać gadżet dla pracowników, by wspierać dobry klimat i atmosferę w zespole?

Jak wybrać gadżet dla pracowników, by wspierać dobry klimat i atmosferę w zespole?

Co znajdziesz w tym artykule

  Gadżety reklamowe najczęściej kojarzą Ci się pewnie z promocją marki na konferencjach czy targach, może z prezentami świątecznymi czy też upominkami z innych okazji dla klientów. A co z pracownikami? O tak, także tutaj wiele możesz ugrać za pomocą prostych gadżetów, które z pewnością sprawdzą się też w innych dziedzinach życia firmy. Zaraz zresztą powiemy Ci, jak łatwo zadbać o atmosferę w firmie za pomocą produktów reklamowych.

  Gadżety dla pracowników i wielka psychologia

  Za produktami reklamowymi, a w tym również za upominkami dla pracowników, stoi nauka. Bo przecież psychologia bardzo dobrze argumentuje słuszność korzystania z gadżetów reklamowych jako formy nagrody za pewne zachowania. Jak na przykład osiągnięcie targetu czy bezinteresowna pomoc koledze z pracy.

  To idealny sposób na podnoszenie samooceny pracownika, którzy – dzięki temu – dążyć będą do podtrzymania tego pozytywnego obrazu w oczach kolegów i oczywiście pracodawcy. Oczywiście gadżety dla pracowników nie mogą być jedynym sposobem nagradzania – najczęściej pożądaną nagrodą są pieniądze.

  Jednak system ten warto urozmaicić i włączyć do niego różne bodźce materialne, w tym właśnie gadżety dla pracowników ale nie tylko. Świetną nagrodą będą też vouchery. Prezenty w zamian za osiągnięcia należy dopasować do odpowiedniego poziomu, by rzeczywiście działały.

  Tak więc za osiągnięcie targetu warto nagrodzić pracownika bonusem pieniężnym, jednak za wyróżniającą go postawę – na przykład zostawanie po godzinach czy angażowanie się w pracę współpracowników – możesz zdecydować się na nagrodzenie go upominkiem. Tu przydadzą Ci się odpowiednie gadżety dla pracowników.

  Jeśli to możliwe, nagradzaj indywidualnie

  Potrzeby Twoich pracowników nigdy nie będą takie same. Jeśli w grupie znajduje się pięć osób, prawdopodobnie każda z nich powie Ci, że interesuje się czymś innym i co innego uznaje za prezent. To dotyczy również większych grup pracowniczych.

  Oczywiście dopasowanie się do prawdziwych potrzeb pracownika nie jest proste, czasem bywa niemożliwe. Dlatego dobrze jest mieć listę gadżetów uniwersalnych, które w Twojej branży zwykle bywają pomocne. Na stronie OpenGift znajdziesz kilka kategorii, w których umieściliśmy przeróżne gadżety dla pracowników czy klientów, które dopasowane są do branży, w jakiej pracujesz.

  Gadżety dla pracowników powinny być użyteczne

  Tu przechodzimy do clou wyboru prezentów dla swoich pracowników. Czy podarować im coś eleganckiego, jak na przykład skórzana teczka, a może zestaw narzędzi rowerowych, które sprawdzą się podczas wycieczek?

  Jeśli Twój pracownik pracuje w dużej korporacji czy też jest księgowym lub innym pracownikiem biurowym, może nie ucieszyć się z narzędzi rowerowych, jednak chętnie skorzysta z teczki. Dlatego właśnie wyżej wspomnieliśmy o indywidualnym podejściu do pracownika i samych gadżetów dla niego.

  Dzięki takiemu podejściu możesz mieć pewność, że produkt będzie użyteczny, a zatem wykorzystywany w życiu codziennym. Przez to stanie się prezentem wartościowym, nawet jeśli nie kosztował bardzo dużo. Tego typu nagrody jeszcze lepiej pokazują, że zależy Ci na Twoim pracowniku, co dodatkowo motywuje go do działania. To całkiem niezły sposób, by zadbać o atmosferę w firmie, prawda?

  Gadżety dla pracowników na home office

  Home office dla jednych pracodawców stało się wybawieniem, dla innych prawdziwą zmorą. Jednak nie da się udawać, że tego typu sposób pracy jest przyszłościowy, wygodny dla pracownika i, według badań, skuteczny. Jeśli nie musisz dbać o atmosferę w biurze, bo Twoi pracownicy pracują z domu, nie przejmuj się – tam też możesz im pomóc. 

  Gadżety na home office mogą bardzo wyraźnie pokazać, że nie traktujesz tego trybu pracy jako zagrożenia, a jako możliwości. Przede wszystkim do rozwoju. To będzie jasny sygnał dla zatrudnionych przez Ciebie osób, że nie mają czego się obawiać, bo pracodawca wesprze ich w każdych okolicznościach. Także wtedy, gdy będą siedzieć w kapciach przed komputerem w swoim domu.

  Zadbaj o to, by czuli się tam jak w biurze. Niektóre firmy decydują się na sfinansowanie całej strefy biurowej, Ty jednak nie musisz tego robić. Zacznij od czegoś drobnego, jak głośnik bezprzewodowy z logo, by lepiej słyszeć się w trakcie konferencji.

  W wyprawce na home office powinny znajdować się też przybory, z których pracownik korzysta w swoim miejscu pracy – notatniki, długopis, ładowarka czy podstawka pod telefon. Wszystko oczywiście z logo Twojej marki, by przypominało o sobie, a także było widoczne dla innych osób odwiedzających biuro domowe Twojego pracownika.

  Pamiętaj, że wsparcie w takich sytuacjach może być wyrażane w różny sposób. Gadżety dla pracowników to tylko jeden z nich. Choć naszym staniem całkiem trafiony.

  Gadżety dla pracowników do użytku wspólnego

  Budowanie atmosfery w firmie odbywa się nie tylko za pomocą nagród czy wsparcia pracowników. Robisz to również niewielkimi gestami, każdego dnia. Tu gadżety dla pracowników również mogą się przydać. Jak? Wyobraź sobie kuchnię, w której znajduje się mnóstwo kubków i każdy jest „z innej parafii”.

  Teraz wyobraź sobie tę samą kuchnię z pięknymi kubkami z logo marki – dla każdego pracownika takie same, różniące się może tylko wielkością, bo przecież niektórzy uwielbiają pić z filiżanek, a inni z dzbanków. Widzisz różnicę? Jest subtelna, ale wyczuwalna.

  To różnica w atmosferze, którą budujesz za sprawą niewielkich przedmiotów powiązanych z marką. Notatniki znajdujące się na biurkach, lampki i długopisy, ale także ozdoby świąteczne, które wybierasz, gdy zbliżają się święta. One wszystkie tworzą klimat, który ściśle związany jest z marką i tym, jak chce się ona prezentować. Jeśli pragniesz kreować tę atmosferę, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić to właśnie za pomocą gadżetów.

  Gadżety reklamowe to nie tylko prezenty dla klientów czy kilka drobiazgów, które znajdują się w konferencyjnym zestawie. To całe mnóstwo możliwości na budowanie spójnego wizerunku Twojej marki w oczach pracowników i osób postronnych.

  Opengift.pl
  Opengift.pl

  Powiązane artykuły
  30 marzec 2024
  Dzisiejszy świat jest przesycony treściami marketingowymi. Na ulicy, w radio, w sieci, w gazetach – z każdej strony wołają do nas kolorowe i chwytliwe reklamy. Współczesny konsument wykazuje selektywną uwagę – zwraca się wyłącznie ku tym przekazom, które trafiają w jego przekonania i potrzeby. Podobnie jest z gadżetami reklamowymi. Aby zadowolić klienta i zatrzymać go na dłużej, najlepiej sięgnąć po indywidualizowane upominki.
  20 marzec 2024
  W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się wszelkiego rodzaju akcesoria reklamowe. Zdecydowana większość firm stawia na produkty marketingowe z grafiką lub logo, które można podarować zarówno obecnym klientom, jak i tym nowym oraz potencjalnym. Nie da się ukryć, że każdy lubi dostawać prezenty, a marka, która wręcza firmowe upominki zdecydowanie zyskuje w oczach klienta, a także ma większe szanse dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Obok popularnych produktów reklamowych, takich jak kubki, smycze, breloczki, czapki, pendrive'y czy koszulki, możemy znaleźć także te nieco droższe i bardziej eleganckie.
  27 grudzień 2023
  Rozwiązania stosowane w strategii marketingowej w branży beauty opierają się na ciągłym dbaniu o relacje z odbiorcą usług. Zastanawiasz się, jaki firmowy upominek najlepiej trafi w gust Twoich klientek? Może to być coś niezobowiązującego lub wręcz przeciwnie – wyjątkowy prezent na specjalną okazję. Jeśli szukasz pomysłu na podarunek od salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego, SPA, hotelu lub punktu stylizacji paznokci, poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.
  Ostatnio dodane artykuły
  24 kwiecień 2024
  W dzisiejszym świecie marketingu B2B, gdzie każdy detal ma znaczenie, niebanalne i funkcjonalne gadżety reklamowe mogą zrobić dużą różnicę. Przedstawiamy siedem wyjątkowych produktów, które nie tylko wyróżnią Twoją markę, ale również zostaną z Twoimi klientami na dłużej, nie nadwyrężając przy tym Twojego budżetu.
  22 kwiecień 2024
  Gadżety antystresowe to narzędzia zaprojektowane do pomocy w zarządzaniu stresem i lękiem poprzez zaspokajanie potrzeb sensorycznych i fizycznych. Są to małe, często przenośne przedmioty, które można ściskać, obracać lub manipulować w inny sposób, aby zająć ręce i umysł, odciągając uwagę od stresorów.
  19 kwiecień 2024
  Rynek gadżetów reklamowych ewoluuje nieustannie, dostosowując się do zmieniających się trendów i potrzeb konsumentów. W 2024 roku, obserwujemy wyraźne skierowanie uwagi producentów oraz marketerów na produkty, które łączą w sobie innowacyjność, ekologię i personalizację. W niniejszym artykule prezentujemy przewodnik po najbardziej obiecujących gadżetach reklamowych, które zdominują rynek w nadchodzącym roku.
  OpenGift.pl w liczbach
  53941 Klientów
  145849 Zamówień
  129 Pracowników
  18 Lat na rynku